Dezynfekcja inaczej odkażanie jest to eliminacja, niszczenie drobnoustrojów chorobotwórczych i ich form przetrwalnikowych metodami fizycznymi i chemicznymi, w celu zapobiegania zakażeniu. Dezynfekcję podejmuje się przede wszystkim w środowisku zewnętrznym, a także w stosunku do powłok ciała.
Rozróżnia się dezynfekcję zapobiegawczą (inaczej prewencyjną) i ogniskową. Dezynfekcja zapobiegawcza dotyczy tych elementów środowiska, które narażone są na zakażenie (np. kuchnia, stołówka, łaźnia, naczynia, sale chorych i inne przedmioty). Dezynfekcja ogniskowa wykonywana jest jako bieżąca i końcowa. Dezynfekcja bieżąca podejmowana jest w ogniskach zakażenia, a więc np. przy łóżku chorego lub w otoczeniu nosiciela. Dezynfekcję końcową przeprowadza się w pomieszczeniach, w których przebywał chory.
Metodami fizycznymi służącymi do odkażania są: oczyszczanie mechaniczne, działanie wysoką temperaturą, bezpośrednie napromieniowanie słoneczne, napromieniowanie promieniami nadfioletowymi, wysuszanie oraz inne.
W dezynfekcji znajdują zastosowanie także środki chemiczne – w postaci roztworów, emulsji, zawiesin.
Zabiegi dezynfekcji realizujemy w sposób ciągły, ponieważ współpracujemy ze szpitalami, dla których odkażamy interwencyjnie na zgłoszenie telefoniczne. To świadczy o znajomości najnowszych technik wykonywania zabiegów oraz jest gwarancją wysokiego poziomu świadczonych usług.
Usługi dezynfekcji wykonujemy ze szczególną dbałością o bezpieczeństwo rzeczy, pracowników i osób postronnych, dlatego jako nieliczni stosujemy specjalnie przygotowane informacje ostrzegawcze.
Nasza działalność w zakresie dezynfekcji obejmuje bardzo wiele obszarów. Przez kilkadziesiąt lat obecności na rynku skutecznie wykonywaliśmy takie usługi jak dezynfekcja wody, pomieszczeń służby zdrowia (np. bloków operacyjnych i oddziałów neonatologicznych), piwnic po zalaniach, środków transportu oraz mieszkań po zmarłych
Zajmujemy się również dezodoryzacją, czyli usuwaniem nieprzyjemnych zapachów.